JAK SI VYBRAT NEJVÝHODNĚJŠÍ PŮJČKU?

Ženy žijí déle, ale na důchod si spoří méně než muži….
25.9.2018
2.12.2018

JAK SI VYBRAT NEJVÝHODNĚJŠÍ PŮJČKU?

Vybrat si na širokém trhu úvěrových produktů ten nejvýhodnější, je zpravidla velmi obtížné. Zájemce o půjčku se musí mít na pozoru, jestli náhodou neoslovuje nespolehlivou nebo dokonce podvodnou firmu. Každou nabídku musí pročíst několikrát odshora dolů a stejně bude pociťovat úzkost, že zvolil špatně. Zde je tedy několik užitečných rad, jak při volbě nejvýhodnější půjčky postupovat.

Při výběru nejvýhodnější půjčky je třeba zohledňovat mnohem více faktorů, než jen výši měsíční splátky, či úrokové sazby☝🏼

Důkladnému rozboru je třeba podrobit i ostatní parametry vybrané půjčky.

👉🏼Důležité je dávat si pozor na různé doplňkové poplatky, například za pojištění úvěru proti neschopnosti splácet. 

👉🏼Nemalé poplatky vyžaduje řada věřitelů za sjednání a správu půjčky. 

👉🏼Zpoplatněn bývá i převod peněz na klientův vlastní účet, nebo si banka počítá poplatky za zřízení a vedení účtu u její pobočky (platí pro společnosti, které pro udělení půjčky vyžadují zřízení běžného účtu u jejich banky). 

Těmto nákladům navyšujícím úvěr se říká Roční procentuální sazba nákladů. Vyjadřuje se v procentech, čím je sazba RPSN nižší, tím je půjčka levnější. 

👉🏼Očím zákazníka by neměly uniknout ani podmínky předčasného splácení, které bývá u celé řady věřitelských společností sankciováno velmi nepříjemnými poplatky, které by ještě více zdražily dříve výhodnou půjčku. 

👉🏼Podmínky předčasného splacení jsou důležité i u jiných úvěrů. Velmi podstatné jsou tyto informace pro klienta zajímajícího se o konsolidaci. Jelikož princip této bankovní operace tkví v předčasném splacení několika půjček, mohlo by mít přehlížení podmínek předčasného splacení pro klienta neblahé následky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *